[ds_layout_sc id="65138"]
Twee levens
Twee levens leiden – en dat is wat je als jonge moeder feitelijk doet – is een kunst. Er he-le-maal zijn voor je opgroeiende kindje kan eigenlijk alleen als je zelf ook goed verzorgd wordt, zodat je hoofd niet vol zit met dingen om te regelen. Van jezelf verzorgen tot het huis poetsen, van boodschappen tot deadlines halen. Het ís veel. Het eerste dat je mag doen, is de lat lager leggen. Want de meeste moeders vragen teveel van zichzelf. Het tweede dat heel fijn zou zijn om te doen, is je laten verwennen.
Ruimte maken
Als je meer ruimte hebt voor jezelf, geniet je meteen dubbel van je kind. Met verzorgende handen om je heen komt er een heleboel energie vrij. Daar word je zelf blij van, en je merkt dat je ook met veel meer plezier met je kind bezig kunt zijn.
De moeder en kind retraite is een plek waar je dit kunt ervaren. In een midweek vol vertroetelingen kom je tot rust. Op een mooie plek in de natuur krijg je massage, yoga, te lekker eten en veel slaap. Omdat je samen met andere moeders en kinderen bent, is alles afgestemd op jullie band samen, en tegelijk op het uit handen nemen van al je zorgen. Het gaat om jou, zonder dat je je kind hoeft los te laten. Jij mag tot jezelf komen, ontspannen en opladen. Er zijn afwisselend activiteiten voor jullie samen, en juist voor jou alleen, terwijl je kind met de anderen speelt bij de knuffeltantes.
Zelfzorg
Goed zorgen voor je kind begint met goed zorgen voor jezelf. Zeker weten. Een midweek waarin je echt met lichaam en ziel bijtankt, er voor jou gezorgd wordt en jij de band versterkt met jouw kleintje. Aan het eind vertrek je met nieuwe energie, dat kan niet missen.
Beeld: Brechje Hoornstra.